میری: اگر امسال نیز همچون سال گذشته عرضه توسط کشاورزان کمتر شود و صادرکنندگان مجبور شوند از بورس زعفران را خریداری کنند، قیمت‌ها متعادل‌تر می‌شود

اگرچه قیمت زعفران در بازار نقد این هفته با تجربه یک کاهش همراه بود اما همچنان برخی عوامل می توانند زمینه ثبات قیمت ها یا تداوم رشد نرم بازار را فراهم آورد. در این رابطه نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به بالاتر بودن قیمت زعفران در بورس می گوید: اگر امسال نیز همچون سال گذشته عرضه توسط کشاورزان کمتر شود و صادرکنندگان مجبور شوند از بورس زعفران را خریداری کنند، قیمت‌ها متعادل‌تر می‌شود.وی وضعیت صادرات را هم خوب ارزیابی می کند و تصریح می کند که تحریم ها خللی ایجاد نکرده است (به اعتقاد او تحریم های داخلی، آسیب بیشتری میزند!)

قیمت زعفران در بورس، به صورت طبیعی بیشتر است

میری، نایب رئیس شورای ملی زعفران روز شنبه در گفتگو با ایسنا در خصوص قیمت زعفران تاکیدکرد: در حال حاضر دو قیمت برای زعفران وجود دارد. اولا قیمت فیزیکی آن است که در حال حاضر حداقل ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۳ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۴ میلیون تومان عرضه می‌شود و بازار دیگر عرضه در بورس است که طبیعتا زعفران در این بازار قیمت بیشتری داشته و قیمت آن حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیون تومان با سررسید آینده در نظر گرفته می‌شود. میری بیان کرد: سال گذشته زعفران در بورس اصطلاحا به صورت فیزیکی عرضه می‌شد و رقم‌های قابل توجهی بود، اما امسال هنوز به آن شکل عرضه آن آغاز نشده است، زیرا زعفران‌هایی که در سطح بازار توسط خود کشاورزان عرضه می‌شود، توسط صادرکنندگان و واحد‌های بسته‌بندی از کشاورزان خریداری می‌شود.

منظور میری، عرضه زعفران در تالار فیزیکی بورس کالاست که به صورت موردی انجام می شود و اخیرا ای معاملات در حجم کم انجام شده است.